Witam serdecznie na stronie poświeconej mojej pasji-fotografii przyrodniczej. Mógłbym napisać, iż ten rodzaj fotografii właśnie zachwycał mnie od zawsze, ale w moim przypadku było inaczej.

                       Fotografowałem głównie ludzi tradycyjnym jak na owe czasy sprzętem analogowym-smieną. To były początki. Potem na jakiś czas to zamiłowanie zostało uśpione, do czasu wejścia na rynek sprzętu cyfrowego, który pozwalał na tworzenie znacznie większych ilości kadrów,nie popadając w koszty wywoływania filmów.

                       Z czasem dotarło do mnie, że przechodzimy niejednokrotnie obok przepięknych gatunków,nie zauważamy wiele scen z przyrody, które dzieją się obok nas. Nie rejestrując tego nie mamy szans podzielić się z innymi spektaklem natury. W ten sposób straciłem bezpowrotnie ileś tam rykowisk, wiosen okraszonych podlotkami oraz wiele zjawisk matki natury. Myślę, iż moja przygoda z fotografią przyrody rozwijałaby się znacznie wolniej,gdyby na mojej drodze nie stanął pasjonat przyrody Tadeusz Jasiński. Wspólne wypady w teren, poznawanie tematu od podszewki szybko owocowały w postaci pięknych kadrów. Wtedy to zawarłem przymierze z przyrodą a Ona odpłaca mi się tym, co można zobaczyć w mojej galerii. W  moich pracach staram się odzwierciedlić tą jedną jedyną chwilę i podzielić się z Wami. Mam nadzieję że mi się to udało.  
                                                                      

                                                                                   

 


 

 

 2014        PAŹDZIERNIK Kalendarz myśliwski - samiec bażanta w jesiennych liściach


2013        13 MARZEC udział w aukcji "Serce" wraz ze sprzedarzą swoich prac na cel charytatywny.Cały dochód przeznaczono na dzieci z wrodzonymi wadami serca. Uśmiech dzieci-bezcenne.

 

 

 

2013        PAŹDZIERNIK  "Zieleń to życie" publikacja rudzika w Trzmielinie

 

 


 

2013        Wyróżnienie w foto-konkursie "Fotograficzne bezkrwawe łowy"

 

 

06 październik 2012   Wernisaż "Pasjonaci Przyrody"

 

Chcielibyśmy podziękować za tak liczną frekwencję i zainteresowanie naszymi pracami. Daje nam to energię by działać dalej na tej płaszczyźnie i dzielić się z wami zarejestrowanymi kadrami. Szczególne podziękowanie

należy się naszym rodzinom które to na co dzień borykają się z niedogodnościami dzielenia życia z pasjonatą przyrody.