WARSZTATY FOTOGRAII PRZYRODNICZEJ


 


                      Wychodząc naprzeciw ludziom chcących zgłębić tajniki fotografii przyrodniczej utworzyłem warsztaty które mają formę plenerów fotograficznych lub zasiadek w miejscach specjalnie do tego przygotowanych.

 

 

      Forma  jako całokształt zawsze jest dobierana do poziomu i zasobności portfela uczestników. Możliwości są niezliczone i tak naprawdę sami wytyczamy granice. Warsztaty skierowane są przede wszystkim dla ludzi którzy kochają przyrodę i chcieli by zacząć uwieczniać niezapomniane chwile a nie wiedzą jak się do tego zabrać, dlatego preferuję małe grupy uczestników wręcz indywidualny tok edukacyjny. Jest to metoda która skutkuje samodzielnością w późniejszym okresie. Zakres warsztatów obejmuje w zależności od stopnia zaawansowania uczestnika/ków od podstaw do zaawansowanych metod rejestrowania przyrody. Wszystkie zagadnienia omawiane są na gorąco. Kosztorys danego pleneru ze względu na mnogość opcji ustalamy indywidualnie. Teoretycznie po takich warsztatach uczestnik będzie w stanie sam sobie stworzyć dogodne warunki do fotografowania, wyszukiwać obiekty  wzbogacając swój dorobek artystyczny.Opis warsztatu.

 

 

Gdy uczeń przerasta mistrza to najlepszy dowód na wielkość nauczyciela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

          WARSZTATY DLA POCZĄTKUJĄCYCH FOTOGRAFÓW


 

 


W wielu mailach pisanych do mnie duże grono ludzi zapytuje o typowe warsztaty fotograficzne,  ale nie związane z przyrodą tylko ogólnikowo z samą fotografią, Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynkowym,

Od dziś dokładam do mojej oferty takowe spotkania. Celem będzie pojęcie podstaw, pomoc w doborze ewentualnego sprzętu, niezbędne informacje składające się na dobrą fotografię. Warsztaty będą organizowane w dogodnym miejscu np. park chorzowski, wskazane aby uczestnicy posiadali ze sobą aparat (może być pożyczony) oraz dawkę humoru. Wszystkie pytania dotyczące terminów i innych zagadnień proszę kierować na maila.

 

 

Schadok_MS@interia.pl


   

 

 


 

 

WSPÓŁPRACA

 


 

 

 

        Niejednokrotnie moje zdjęcia były publikowane w czasopismach jak i gościły w kalędarzach.Wszystkie zdjęcia zamieszczone w galerii na tej stronie możecie Państwo zamówić w formie plików komputerowych lub w postaci wydruku - odbitki.

Fotografie wysyłam na płycie CD/DVD lub e-mailem w uzgodnionej wielkości i formacie. Zapraszam do współpracy odbiorców indywidualnych, firmy i wydawnictwa.

 

 

 


 

FOTOGRAFIA  ŚLUBNA I INNE


 

 

        Poza fotografią przyrodniczą wykonuję zdjęcia ślubne, które są opowieścią o niezwykłym uczuciu łączącym dwoje ludzi. Rejestruję reportaże oraz podejmuję się innych zleceń związanych z fotografią. Zapraszam do współpracy.

 

 

 

 
Marek Schackemy  fotografia przyrodnicza  przyroda  ptaki  gady  zwierzęta  w obiektywie  ssaki  rosliny  gady